Meta Medikal+90 (312) 426 49 49

Vücuda yerleştirme işlemi acılı bir süreç midir?

Cerrahi müdahale sonrasında, kesiklerin açıldığı yerde acı hissedebilirsiniz. Bu durum sadece birkaç gün sürecektir ve doktorunuz veya hemşireniz bu kısa süre zarfı süresince ağrı kesici tavsiye edebilir .

epilepsi pili  yerleştirme  vns  vns therapy 

Vücuduma yerleştirildikten sonra epilepsi pilini görecek miyim?

Zamanla kaybolup boynunuzun doğal görünümüne döneceği küçük yaralar ve göğsünüzde oluşacak ufak bir şişlik dışında bu cihazın fark edilmesi neredeyse imkansızdır.

epilepsi pili  vücut  vns  epilepsi 

VNS Terapisinden sonra ne tür yaralar oluşacak?

Genellikle iki yara izi oluşacaktır; bunlardan biri pals jeneratörünü yerleştirince oluşan sol köprücük kemiğiniz veya koltuk altınıza yakın bir yara izi, diğeri ise elektrotlar yerleştirilince boynunuzun sol tarafında oluşacak bir yara izi olacaktır. Bunlar büyük yara izleri değildir ve hatta bu yara izleri derideki kıvrımlar tarafından gizlenebilir.

epilepsi pili  vns  vns terapisi  vucüt 

Epilepsi Pili ne zaman değiştirilmesi gerekecek ve sonrasında ne olacak?

Cihazın içinde elektriksel sinyaller üreten ufak bir batarya bulunmaktadır. Genellikle bu batarya ömrü beş ila on yıl arasındadır. Batarya ömrü uygulanan akım ve kullanılan diğer ayarlara bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Doktorunuza yapacağınız kontrol ziyaretlerinde, doktorunuz veya hemşireniz batarya ömrünü kontrol edecektir. Bataryanın ömrü bitmesine yakın, vücudunuza implantasyonu için yeni bir tane ayarlayacaklardır. Bu seferki işlem, sadece jeneratör değiştirileceğinden öncekinden bile daha küçük bir operasyon gerektirecektir. İşlemin tamamlanması bir saatten daha kısa sürecektir ve genel veya lokal anestezi altında yapılabilir.

epilepsi pili  değiştirme  batarya  pil ömrü  batarya ömrü 

Vücuda implantasyonunun hemen sonrasında ne olacak?

Vücuda implantasyonunun hemen sonrasında, başlangıçta hemen hemen her iki haftada bir doktorunuza veya hemşirenize muayene olmak için hastaneye gelmeniz istenecektir. Bu durum gidişatınızı gözlemlemek ve VNS Terapi cihazının ayarlarını yapmak için gerekmektedir. Sonrasında bu muayene aralıkları birkaç ayda bire dönecektir.

epilepsi  epilepsi pili  doktor  muayene  VNS terapi  mplantasyon 

Gerekli ayarlı kendim nasıl yaparım?

Tarihleri önceden belirlenmiş muayeneleriniz sırasında, doktorunuz veya hemşireniz sizin için gereken ayarları yapacaktır. VNS Terapi cihazı bir kez programlandıktan sonra , siz farkına bile varmadan döngüsüne devam edecektir.

epilepsi  epilepsi pili  ayar  vns terapi 

*Meta Medikal'in benimle mail, telefon veya sms ile iletişime geçmesine izin veriyorum. Epilepsi Pili hakkındaki bilgi almak istiyorum.