Meta Medikal+90 (312) 426 49 49

Vagus siniri nedir?

Vagus siniri vücutla beyin arasındaki büyük bir iletişim bağıdır. Duyusal ve motor bilgileri vücuttan beyne ve beyinden vücuda gönderilmesini sağlar.Vücudun her iki tarafında da bir sinir bulunmaktadır. VNS Terapisi’nin amacı için sol vagus siniri stimüle edilmektedir.

vagus siniri  vns 

VNS Terapisi nedir?

VNS Terapisi Vagus Sinir Uyarımı Tedavisi anlamına gelmektedir. VNS Terapisinde,boyundaki sol vagus sinire elektriksel impulslar göndermek için küçük bir tıbbi cihaz kullanılır. Bu elektriksel sinyaller sonradan vagus sinirinden beyne iletilir ve nöbet geçirilmesine neden olan elektriksel düzensizliklerin engellenmesi yardımcı olur

vns  vns terapisi  epilepsi pili 

Epilepsi Pili neye benzemektedir?

VNS Terapisinde düşük elektriksel sinyalleri lead ve elektrodlar vasıtasıyla boyundaki sol vagus sinirine gönderen,kalp piline benzer küçük bir tıbbi cihaz (pals jeneratörü) kullanılır.

epilepsi pili  şekli  neye benzer  VNS Terapisi cihazı 

Epilepsi Pili boyutları nedir?

Demipulse model 103’ün boyutları 45mm x 32 mm x 6.9 mm’dir.

epilepsi pili  boyut  cihaz  vns  epilepsy therapy 

Epilepsi Pili ne aralıklarla elektriksel sinyaller gönderiyor?

VNS Terapisi nöbetlere neden olan elektriksel düzensizliklerin engellenmesine yardımcı olmaktadır. Her bir bireye bağlı olarak , aşağı yukarı 30 saniyelik sürelerle her üç ila beş dakikada bir sinyal göndermektedir. Çıkış akımı sizin belirli ihtiyaçlarınıza göre ayarlanmaktadır. VNS Terapisi jeneratörü doktorunuz veya hemşireniz tarafından bir kez ayarlandıktan sonra, programlandığı şekilde, günün 24 saati siz onun farkında bile olmaksızın yılın her vakti çalışmaya devam eder.

epilepsi pili  elektriksel  elektrik  sinyal  vns terapisi  aralık 

Epilepsi Pili vücuda yerleştirilmesi sırasında ne tür bir prosedür uygulanıyor?

VNS terapisi bir beyin cerrahisi değildir. Cihazın yerleştirilmesi iki küçük insizyon (biri boyunda, diğeri de sol göğüs bölgesinde) gerektiren basit bir cerrahi işlemden ibarettir. Sıklıkla genel anestezi altında gerçekleştirilen kısa bir prosedürdür ve hastanede sadece kısa bir süre kalmanızı gerektirir.

epilepsi pili  yerleştirme  cihaz  epilepsi  prosedür 

*Meta Medikal'in benimle mail, telefon veya sms ile iletişime geçmesine izin veriyorum. Epilepsi Pili hakkındaki bilgi almak istiyorum.