Meta Medikal+90 (312) 426 49 49

*Meta Medikal'in benimle mail, telefon veya sms ile iletişime geçmesine izin veriyorum. Epilepsi Pili hakkındaki bilgi almak istiyorum.

Epilepsi Avrupa’da yaklaşık 6 milyon insanın hayatını etkileyen yaygın bir rahatsızlıktır .Tedavisi kişiden kişiye farklılık göstermektedir, ancak bazı genel uygulama modelleri vardır.Epilepsisi olan pek çok insanın bu rahatsızlığı antiepileptik ilaçla veya ilaç kombinasyonlarıyla kontrol altında tutulabilmektedir. Ancak, epilepsi hastalarının üçte biri sadece ilaçlarla nöbetsiz olması mümkün olmadığından doktorlar bu hastaları “tedavisi zor” epilepsi hastaları olarak tanımlıyorlar.

Tabii ki “tedavisi zor” epilepsi hastası olmak hayatın sonu anlamına gelmiyor. Aksine, bu hastalara farklı tedavi yöntemleri önerilebilir. Bu yöntemlerden birisi Vagus Sinir Uyarımı (Vagus Nerve Stimulation) veya VNS Terapisidir.

Nöbetleriniz, kullanmakta olduğunuz ilaçlarla yeterince kontrol altına alınamaması veya mevcut tedavinizden memnun olmamanız durumunda doktorunuz VNS Terapisini düşünmenizi tavsiye edebilir.

epilepsipili.com tüm sorularınıza cevap bulmanıza yardımcı olmak için hazırlanmış bir web sayfasıdır. Ayrıntılı bilgiye ihtiyaç duymanız halinde, lütfen doktorunuza veya hemşirenize danışınız.

Epilepsi Nöbetlerini Epilepsi Pili Sayesinde En Aza İndirmek Mümkün!