Meta Medikal+90 (312) 426 49 49

Epilepsi nöbetlerine karşı beyin pili

Epilepsi nöbetlerini beyin pili sayesinde en aza indirmek mümkün. Epilepsi nedeniyle ameliyat olamayacak hastalara uygulanan pil, hastanın nöbetini azaltmakla kalmıyor nöbeti de engelleyebiliyor. Ufuk Üniversitesi’nden Beyin ve Sinir Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Ersin Erdoğan, birçok ülkeden sonra Türkiye’de de uygulanmaya başlanan ve iyi sonuçlar alınan beyin pili hakkında şu bilgileri verdi

HER YIL 30 BİN KİŞİ BU HASTALIĞA YAKALANIYOR “Epileptik nöbet beyin hücreleri kontrol edilemeyen ani aşırı ve anormal deşarjlar sonucu ortaya çıkan bir tablo ve bu klinik tabloda o hücrelerdeki anormal elektriksel aktivite sırasında beyin hücrelerinin hepsini etkileyebiliyor. Halk arasında sara dediğimiz, kollarda ve bacaklarda kasılma, çırpınma gibi kendini gösteren bir tablo oluşuyor. Her yıl 30 bin kişi epilepsi hasta grubuna ekleniyor. Hastalığın herhangi bir yaş grubu bulunmuyor. Eğer hastalığa neden olan odak beyinde çıkarılabilecek bir yerdeyse yani bu şu demek; onu çıkardığımız zaman hastada herhangi bir sorun yaratmayacaksa, herhangi felç durumu oluşturmayacaksa o zaman ilk yapılacak şey orayı çıkartmak. Çünkü bunun başarı şansı oldukça yüksek. Eğer o bölgeyi çıkaramıyorsanız veyahutta beynin her tarafından kaynaklanan bir epileptik nöbetse ve ilaçlara rağmen devam ediyorsa o zaman değişik tedavi yöntemleri var.

POSTA

*Meta Medikal'in benimle mail, telefon veya sms ile iletişime geçmesine izin veriyorum. Epilepsi Pili hakkındaki bilgi almak istiyorum.